StarTech.com 2U Vented Sliding Server Rack Shelf w/ Cable Management Arm - 27.6 to 31.6in Adjustable Mounting Depth - 125lb - 19” Server Tray Shelf for Equipment Rack - 24in Deep (UNISLDSHF19M)
10 In stock
SKU
UNISLDSHF19M
The adjustable mounting depth design allows the shelf to be installed easily into server cabinets with mounting depths from 27.7in (702.2mm) to 31.6in (802.2mm). The sliding rails also offer a locking mechanism to stop the shelf from sliding out too far, or sliding back into the rack before maintenance is complete.
The StarTech.com Advantage
You may also be interested in
Compare Products
Product StarTech.com 2U Vented Sliding Server Rack Shelf w/ Cable Management Arm - 27.6 to 31.6in Adjustable Mounting Depth - 125lb - 19” Server Tray Shelf for Equipment Rack - 24in Deep StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, Cable Rings, Set of 8, Black, 55 mm x 766 mm x 85 mm