SRT192BP2
This APC Smart-UPS battery pack connected with SRT On-Line UPS, provides extended runtime to SRT mission critical applications. This 192V SRT extendable runtime battery pack is compatible with 8kVA/10kVA SRT Smart-UPS extended runtime models. Embedded monitoring at the cell, module, and cabinet level provides data of battery runtime and health. It is a lead-acid battery with a 2-year warranty. It is a lead-acid battery with a 2-year warranty. Its dimensions are 683mm (depth) x 432mm (height) x 130mm (width) and weighs 91.0kg. Ideal for Smart-UPS on-line mission critical applications.
You may also be interested in
Compare Products
Product APC Smart-UPS On-Line SRT Battery Pack for 8/10kVA Extended runtime model 192V APC Smart-UPS On-Line SRT Battery Pack...