CHARGER-C100WUK
This 100W USB-C Universal Power Adapter is a great choice for powering any laptop or other USB-C equipped device that supports USB-C Power Delivery with a maximum of 100W.
The voltage is automatically adjusted according to the USB Power Delivery specification and individual profiles in the following steps: 5 V / 9 V / 12 V / 15 V / 20 V with a maximum of 5 A current draw.
You may also be interested in
Compare Products
Product i-tec Universal Charger USB-C PD 3.0 100 W
Bestseller
i-tec Universal Charger USB-C PD 3.0 1...
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
HP AC Smart pin slim power adapter (90-watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black
Hot Product
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
Origin Storage AC Adapter (90W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (90W) For La...
Origin Storage AC Adapter (130W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (130W) For L...